dustin humes bee

Včelí pyl: co to je a jaké jsou jeho vlastnosti?

17/07/2022 Off Od admin

Pyl je jedním z nejbohatších materiálů, které příroda nám poskytuje. Na květech je nažloutlý prášek, který včely uvězní, když spočinou na koruně, aby nasbíraly nektar. Když je smíchán s posledně jmenovaným, vytváří malé sférické kuličky, které pak včely umístí do buněk umístěných v úlu. Uchováváno vlhké a stlačené pomocí medu a slin, pak představuje výživu pro mladé larvy.

V každém úlu jsou asi 3 kg. Je to potravina bohatá na všechny prvky nezbytné pro naše tělo, vysoce energetická (100 gramů produktu poskytuje asi 285 kcal).

Jak se vyrábí včelí pyl
Tvorba pylových zrn začíná na vnitřní straně samčího květu. Během vývoje dostává výživu a plášť z celulózy. Tak se tvoří velké pylové mateřské buňky , které na oplátku vedou k dělení buněk různými granulemi.

Pyl: vlastnosti a výhody
Známý již mnoho let jako tonikum , představuje živou potravinu používanou v přírodní medicíně. Díky přítomnosti téměř všech látek nezbytných pro růst a vývoj lidského organismu je od nepaměti používán jako doplněk výživy . Má účinný anti-anemický účinek, stimulační a osvěžující účinek, může být užitečný v případě zácpy, kolitidy, střevních infekcí a poskytuje dobrý přísun vitaminu B12 .

Díky své schopnosti stimulovat chuť k jídlu a metabolismu je doporučován těm, kteří trpí zvláštní hubeností, jako obecné tonikum. Na trhu ho najdeme dostupný ve formě zrnitých kuliček, které uvolňují velmi jemnou vůni květin. Jeho barva se může lišit podle druhu rostliny, ze které pochází.

Příjem je doporučen přes velmi pomalé žvýkání , případně s pomocí horkého nápoje, který může být jednoduchý voda, čaj nebo sklenici mléka (některé organismy nesnášejí tuto látku dobře a mohl by vést k žaludeční kyselost jevů) .

Alternativně je také možné jej smíchat s medem , jogurtem nebo džemem . Doporučené denní množství je asi 15 gramů pro dospělého (jedna zarovnaná polévková lžíce), zatímco u dětí se doporučuje nepřekračovat denní dávku 5/8 gramů. Nejlepší čas na to je ráno, jakmile se probudíte na prázdný žaludek, než snídáte.

Kosmetické použití včelího pylu
Kromě toho, že je prospěšnou látkou pro naše tělo, je také vzácným spojencem naší krásy . Ve skutečnosti existuje mnoho vysoce kvalitních kosmetických produktů, které svěřují tajemství své účinnosti přítomnosti této vzácné látky. Široce se používá v kosmetické oblasti pro vytváření krémů a pleťových vod proti stárnutí, pomáhá bojovat proti známkám stárnutí a je vynikajícím přírodním prostředkem proti vráskám .

Jeho tajemství je obsaženo v této mimořádné vlastnosti, která dodává pokožce úplnou výživu a stimuluje syntézu kolagenu: dvě vlastnosti, které z ní činí perfektní přísadu do kosmetických krémů a pleťových vod navržených tak, aby působily proti projevům stárnutí a udržovaly pokožku pružnou. Používá se také k výrobě obličejových masek, pomáhá předcházet tvorbě akné a působit proti němu .

Když k těmto vlastnostem přidáme jeho vysoký zvlhčující a revitalizační přínos, hned pochopíme, proč je jednou z oblíbených složek kosmetiky určené všem, kteří chtějí mít vždy možnost ukázat lesklou a svěží pokožku.

Blahodárné účinky této látky se však neomezují pouze na viditelně zdravou pokožku: najdeme ji také jako vzácnou složku šamponů používaných k obnovení tónu a vitality poškozených a suchých vlasů.