8 tipů, jak mít přes léto krásné vlasy
29/07/2023Sluneční paprsky, ale i chlórovaná či slaná voda dávají našim vlasům vcelku zabrat. Snadno pak ztrácí hydrataci, působí vyšisovaně a mohou se snáz poškodit. Dopřejte jim proto péči, díky níž budou i po skončení léta zářit zdravím a krásou.
Ochrana vlasů před sluncem
Stejně jako pokožka, i vlasy potřebují chránit před UV zářením, které je zbavuje důležitých proteinů. Dochází tím k narušení jejich ochranné vrstvy, a jednotlivé kadeře jsou pak náchylnější vůči poškození. Co se týče barvených či melírovaných vlasů, tady je ochrana před sluncem důležitá dvojnásob – ultrafialové záření je totiž jednou z hlavních příčin blednutí barvy. Nezapomínejte proto při pobytu na sluníčku nosit pokrývku hlavy, případně sáhněte po speciálním spreji v UV filtry.
Hydratace už během mytí
Letní vlasová péče se neobejde bez pořádné dávky hydratace. A právě k tomu je vhodný například kondicionér nebo šampon s aloe vera. Tahle aktivní látka je bohatá na vitaminy, vyživuje a regeneruje suché či poškozené vlasy a dodává jim potřebnou vlhkost. S mytím vlasů to ale nepřehánějte, abyste jim spíše neuškodili. Myjte je maximálně obden,
a zdají-li se vám mastné, sáhněte po suchém šamponu.
Vlasovým olejem za lesklými vlasy
Už jste někdy zkoušeli vlasový olej? Pokud ne, pak je nyní nejvyšší čas to změnit. Olejová séra vlasům dodávají keratin a kolagen, zanechávají je zářivě lesklé a zároveň je chrání před škodlivými vnějšími vlivy. Skvělý je ale i samotný arganový olej, který kadeře celkově posiluje, navrací jim pružnost a při aplikaci na pokožku hlavy vyživuje i samotné kořínky.
Náš tip: Olejíčky nanášejte na vlasy v opravdu malém množství (stačí pár kapiček), aby účes ve výsledku nepůsobil zplihle.
Čas na hloubkovou regeneraci
Jelikož jsou vlasy během léta hodně namáhány, měli byste jim minimálně jednou do týdne dopřát regenerační masku, které je hloubkově zrevitalizuje. Vyzkoušejte například tuhle s exkluzivními fytokomplexy s olivových listů, smylu italského či lopuchu. Dá se použít na tři různé způsoby, usnadňuje rozčesávání a je vhodná i jako péče o melírované vlasy.
S fénováním i česáním raději opatrně
Nejen fénování, ale i žehlení a kulmování vlasy zbytečně namáhá. Pokud je to tedy alespoň trochu možné, omezte tepelný styling na minimum. A když už přeci jen sáhnete po fénu nebo žehličce, pamatujte na vhodnou tepelnou ochranu. Vlasy dále rozčesávejte od konečků směrem nahoru, nestahujte je do pevných drdolů či culíků a při sundávání gumiček i dalších doplňků buďte opatrní, aby se pramínky zbytečně nepolámaly.
Barvení vlasů patří až podzimu
Vzhledem k tomu, že se působením slunečního záření barva vlasů mění, vyčkejte se změnou barvy raději až na podzim. Můžete ho pak rovnou s pojit k zastřižením poškozených konečků a hloubkovou pečující kúrou. Jestliže vás ale trápí výrazné odrosty, požádejte svého kadeřníka, aby vám vlasy dobarvil jen u kořínků a v délkách je jen lehce natónoval.
Hedvábné gumičky pro krásné vlasy
Nosíte-li často gumičky, zapomeňte na ty klasické, kvůli nimž se vlasy mohou třepit a lámat. Zkuste místo nich žhavý trend letošního roku – hedvábné gumičky, které vlasy nejen nepoškozují, ale zároveň v nich nezanechávají otlaky. Nikde netlačí, a přitom pevně drží, uchovávají si svůj tvar a jsou vhodné i pro hodně husté vlasy. No nezní to jako sen?
Péče o vlasy i zevnitř
Kromě dostatečného pitného režimu je pro krásu vlasů důležitá i výživa. Zásobte proto své tělo zinkem, selenem, křemíkem či vitaminy skupiny B, které jsou pro vlasy zcela klíčové. Udržují je nejen krásné na pohled, ale i zdravé, podporují jejich růst i regeneraci a zároveň pomáhají předcházet jejich lámání či dalšímu poškození.