Uklidnujici smes etericky oleju4

Jak správně používat pleťový olej

13/01/2024 Off Od admin

Už jste někdy zkoušeli pleťový olej, ale rychle jste nabyli dojmu, že to není nic pro vás? Že je po něm vaše pleť nepříjemně mastná a zatížená? Chyba s největší pravděpodobností není v samotném oleji, ale v tom, že ho používáte nevhodným způsobem. Jak tedy oleje správně používat, abyste z nich vytěžili maximum?

Nejčastější chyby

Jaké jsou nejčastější chyby při používání pleťových olejů? Problém je většinou zejména v tom, že si vybíráme oleje, které nejsou vhodné pro náš typ pleti. Zatímco suchá pleť snese hutnější olej, který podpoří tvorbu přirozeného mazu, mastná pleť potřebuje lehčí textury. 

Další kámen úrazu bývá v tom, že olej nanášíme v příliš velkém množství. To vede nejen k tomu, že je pleť nehezky mastná, ale také k ucpávání pórů a následné tvorbě pupínků. A posledním velmi častým nešvarem je nesprávná aplikace. Olej byste nikdy neměli nanášet na suchou pleť a zároveň byste obličej neměli dřít, aby se pleť zbytečně nepodráždila.

Které oleje vyzkoušet

Abyste z olejové péče získali co nejvíce benefitů, je potřeba přihlédnout k tomu, jaký máte typ pleti. Olejů dnes existuje nepřeberné množství, takže uvádíme jen pár příkladů, které můžete vyzkoušet:

  • Mandlový olej lisovaný za studena – je vhodný i pro tu nejcitlivější pleť. Má vyživující účinky, regeneruje pleť a předchází jejímu podráždění.
  • Arganový olej – působí jako elixír na zralou pleť. Vyživuje ji, navrací jí pružnost a pomáhá vyhlazovat vrásky, ale stejně tak snižuje nadbytečnou tvorbu mazu. Ve velkém množství ho obsahuje třeba obnovující sérum Retreatment BOTANICS.
  • Kaméliový olej – někdy se označuje také jako Tsubaki olej. Je známý pro své antioxidační a ochranné účinky, intenzivně regeneruje pleť a tonizuje ji.
  • Světlicový olej – hodí se hlavně pro suchou či podrážděnou pleť. Nejenže ji zklidňuje a regeneruje, ale také ji zanechává na dotek měkkou. Jako základ ho obsahuje např. rozjasňující olej Maremma.
  • Brutnákový olej – díky lehké konzistenci se rychle vstřebává, takže je vhodný pro mastnou a problematickou pleť. Má změkčující a vyhlazující účinky, zabraňuje rozvoji podráždění a podporuje obnovu kožních buněk.
  • Brokolicový olej – je vhodný pro všechny typy pleti. Výborně se vstřebává, nezanechává mastný film a udržuje pleť vláčnou a v komfortu. Najdete ho třeba v Superfoor pleťovém oleji PROVERB.

Jak olej správně aplikovat

V první řadě si připomeňme, že olej nerovná se pleťový krém. Sám o sobě totiž neobsahuje vodu, takže pleť nehydratuje. Proto je potřeba nejprve použít květovou vodu (hydrolát), hydratační sérum nebo třeba hydratační toner PROVERB s kyselinou hyaluronovou. Jakmile bude pleť navlhčená, můžete aplikovat pár kapiček oleje, obvykle stačí max. 3–4 na celý obličej. Rovnoměrně ho rozetřete od středu obličeje směrem ven a jemně vklepejte.

Chcete svoji pravidelnou beauty rutinu pozvednout o třídu výš? Pak by vám v koupelně neměla chybět guasha. Tento masážní kámen na obličej se vyrábí z přírodních drahokamů jako je ametyst, křišťál nebo růženín. Mezi jeho hlavní benefity patří to, že podporuje krevní oběh, pomáhá zmírňovat vrásky či kruhy pod očima a dodává pleti vitalitu.

Malý tip: Pokud budete pleťové oleje používat ráno, vyčkejte alespoň 10 minut, než se začnete líčit. Olej totiž potřebuje trochu času, než se zcela vsákne, takže by vám make-up mohl špatně přilnout.

Čištění pleti olejem

Oil cleansing metod se do češtiny překládá jako olejové čištění pleti. Je to skvělý způsob, jak pleť vyčistit opravdu do hloubky, podpořit její regeneraci a vyrovnat produkci mazu. Stačí na obličej nanést trochu oleje a krouživými pohyby jej promasírovat. V závěru pleť očistěte žínkou namočenou v teplé vodě. Báječný je k tomu anti-age čisticí olej PROVERB, který navíc funguje hned jako 4 v 1. Kromě čištění pleti ho můžete použít k holení, na vousy nebo místo tělového mléka.

Skladování pleťových olejů

Aby vám olej vydržel co nejdéle, je potřeba ho vhodně skladovat. Nikdy nesahejte dovnitř lahvičky a po každém použití ji pečlivě uzavřete. V ideálním případě pak olej uložte na chladné místo (klidně do lednice) a v žádném případě ho nevystavujte přímému slunci. Když vše dodržíte, měl by vám olej bez problémů vydržet minimálně 12 měsíců – záleží ovšem na konkrétní šarži a datu spotřeby. Žluklý olej, který poznáte podle nepříjemného pachu, raději už dále nepoužívejte.