svaty valentyn

Rozmazlujte se nejen na sv. Valentýna

14/02/2023 Off Od admin

Slavíte s partnerem svátek zamilovaných nebo se mu jako nezadaná raději obloukem vyhnete? Co takhle se na to podívat tentokrát jinak? Třeba si dopřát esenciální oleje do svíček a užít si romantickou atmosféru. Vůně esenciálního oleje santalového dřeva vás okouzlí svou tajemnou, dřevitou a jemně kořeněnou vůní, která je ideální pro relaxaci a zklidnění. Poradíme vám, jak se rozmazlit a užít si zasloužený odpočinek. Pro dokonalou relaxaci a péči o tělo můžete zvážit přidání soli do koupele, která dokáže uvolnit svaly, zklidnit mysl a prospěje vaší pokožce. Tento malý rituál vám pomůže zapomenout na všechny starosti a naplno si vychutnat den plný lásky, sebelásky a pohody.

Pohled do historie

Vidíte kolem sebe výlohy plné srdíček, láskyplných vzkazů a všímáte si jen zamilovaných párů? Chtěli byste se podobnému dnu nejraději vyhnout a z duše se vám příčí slavení tohoto amerického a komerčního svátku? Nenechte se zmást a užijte si malou procházku do historie.

Legendy říkají, že sv. Valentýn je odvozen od svátku zvaného Lupercalia, kdy si lidé tahali lístečky z nádoby lásky, aby se dozvěděli, kdo bude jejich vyvoleným protějškem. Tento svátek pochází až z dob antického Říma. Pokud byste hledali, kde se vzaly anonymní zamilované pohlednice, tedy valentýnky, vaše cesta by vedla z Říma rovnou do Anglie.

Ptáte se, proč vlastně spousta lidí vnímá sv. Valentýn jako americký svátek? Možná je to dáno tím, že tato země Valentýnem žije a slaví ho opravdu velkolepě. Ničím neobvyklým nejsou velké a drahé dárky, žádosti o ruku nebo valentýnské večírky s ohňostroji a bujarými oslavami.

Hledejte důvody

Rozhodně se nemusíte přidat k takto okázalým oslavám. Zkuste tento den pojmout jako ideální dobu, kdy se zastavit, udělat si čas jen sami pro sebe a rozmazlit se. Láska jde přece ruku v ruce se sebeláskou. Je důležité se o sebe starat, ať už výběrem přírodní kosmetiky, která podtrhne vaši přirozenou krásu nebo péčí o své tělo, mysl i duši.

Nebojte si v tento den užít romantickou večeři s partnerem nebo si připravte doma například filmový večer s oblíbenými pochoutkami. Tím, že budete slavit svátek zamilovaných nijak nesnižujete váhu své lásky v ostatní dny. Samozřejmě, že si v plnohodnotném a spokojeném vztahu dáváte najevo, co cítíte v průběhu celého roku a každý den může být tím zamilovaným.

Rituály pro šťastnější život

Najděte si pravidelné rituály, které udělají váš život šťastnější. Zavřete na chvíli oči a představte si, u jaké činnosti si opravdu odpočinete. Může to být meditace, pobyt v přírodě, ale také chvilka relaxace ve vaně. Povzbuďte veškeré své smysly a dopřejte si komplexní péči. Jak taková péče může vypadat?

Tip na rozmazlovací večer

  • Podpořte příjemnou atmosféru oblíbenou hudbou, zapalte si v koupelně svíčky a zkuste chvíli na nic nemyslet. Jen si užívejte přítomný okamžik a zaslouženou péči. Po koupeli rozmazlete své tělo pečujícím máslem nebo mlékem.

Užijte si tak nejen den sv. Valentýna, ale každý den naplno. Myslete na své potřeby, udělejte si na sebe čas a klidně vezměte i sami sebe na rande. Uvidíte, že vám pravidelné rozmazlování vykouzlí úsměv na rtech a bude důležitým krokem ke spokojenému životu.