3D valecek na oblicej Lift and Define z ruzeninu5

Prožijte Mezinárodní den žen podle sebe

08/03/2023 Off Od admin

Každá žena by si měla najít čas sama na sebe, aby se cítila dobře a uvolnila se. Přidání přírodní vůně do bytu například pomocí vonných svíček, esenciálních olejů může být skvělým způsobem, jak vytvořit příjemnou a uklidňující atmosféru, která podpoří relaxaci a odpočinek. Přinášíme vám nápady, jak si užít svátek žen a rozmazlit se hýčkáním a zaslouženou péčí. A to nejen o sebe, ale třeba také o ženy ve vašem okolí. Afirmace zdraví mohou být skvělým způsobem, jak posílit své sebevědomí a zlepšit své zdraví a pohodu. Protože každá žena si zaslouží čas pro sebe, může si vyhradit několik minut každý den na afirmace, které ji budou posilovat a udržovat v dobré náladě. Například, může si říkat: “Jsem zdravá a silná”, “Mám ráda své tělo a pečuji o něj”. A když si žena najde čas na péči o sebe, může se stát zdrojem inspirace pro ostatní ženy ve svém okolí a podpořit je v péči o své zdraví a pohodu.

Ženy si zaslouží hýčkat! Ale až od 19. století

8. března se slaví Mezinárodní den žen, pod anglickým názvem International Women’s Day. Každoročně je tak připomínán boj žen za rovnoprávnost. Už na konci 19. století žádaly dělnice v USA o kratší pracovní dobu, lepší pracovní podmínky a volební právo. Tyto požadavky vedly k prvnímu Mezinárodnímu dni žen, který se konal v roce 1909 v USA.

Následujícího roku se konala mezinárodní konference žen v Kodani, během které bylo navrženo, aby byl Mezinárodní den žen slaven každoročně, pro připomenutí stávky v USA. Nápad se stal skutečností a Mezinárodní den žen se stal důležitým symbolem boje za rovnoprávnost.

Nezapomínejme

Mezinárodní den žen se slaví v mnoha zemích po celém světě. Jeho hlavním cílem je upozornit na problémy, s nimiž se ženy potýkají a zdůraznit jejich práva. V tento den se pořádají různé akce, konference, přednášky, diskuse a kulturní programy, které mají za úkol šířit povědomí o tématu rovnoprávnosti pohlaví.

Pochválit sama sebe

V tento den je ideální čas zastavit se a uvědomit si, co všechno každý den my, ženy, zvládáme. S jakou elegancí a lehkostí splňujeme nároky, které na sebe klademe samy, i ty, které na nás kladou ostatní.

Je to den, kdy bychom neměly zapomenout se ocenit a pochválit se. Den, kdy se máme na sebe usmát do zrcadla, vypnout telefon a odměnit se pořádnou dávkou rozmazlování.

Vzdejme poctu všemu, co ženství obnáší.

Pro inspiraci přinášíme pár tipů, jak si MDŽ opravdu užít.

1) Vyzkoušejte něco nového

Vyzkoušejte to, co jste dosud nezkoušely. Naplánujte si návštěvu muzea, galerie nebo třeba divadelního představení se zapojením diváků do děje. Vezměte s sebou kamarádku a udělejte si dámskou jízdu.

2) Obklopte se květinami

Květiny jsou tradičním dárkem k Mezinárodnímu dni žen. Nechte se hýčkat svými protějšky a přijměte oblíbenou kytici živých květů.

Překvapte také důležité ženy ve svém životě a darujte květinu mámě, babičce, sestře nebo kamarádce.

3) Podpořte organizaci pomáhající ženám

Chcete pomáhat a zaměřit tuto pomoc konkrétně na ženy? Využijte k tomu právě MDŽ a oslavte jej finančním darem nebo dobrovolnickou prací věnovanou ženské problematice.

4) Účastněte se akcí

Zajímejte se, jaké akce se pořádají ve vašem městě či obci. Naplánujte si návštěvu festivalu k oslavě MDŽ, zúčastněte konference nebo se přidejte k průvodu. Podpořte tak ženská práva a rovnoprávnost a současně si vychutnejte příjemně strávený čas, během kterého získáte nové zajímavé zážitky a potkáte další úžasné ženy.

5) Rozmazlujte se

Užijte si horkou relaxační koupel s vonnými solemi, oleji nebo pěnou a relaxujte s oblíbenou knihou nebo hudbou. Vyzkoušejte novou přírodní kosmetiku a dopřejte si zaslouženou péči. Skvělým nápadem je také masáž, pedikúra nebo manikúra. Uspořádat můžete i “beauty day” se svými kamarádkami. Dejte si společně masku na pleť, zábal na vlasy a atmosféru dolaďte příjemnou hudbou a nějakou tou dobrotou.

My vám přejeme krásný a ničím nerušený Mezinárodní den žen! Oslavte svou sílu a jedinečnost!