Lehky pletovy hydratacni krem4

Jak se rozzáří naše tělo a mysl s příchodem jara

21/03/2023 Off Od admin

Většina z nás se po zimě těší na přicházející jaro. Nejenže se ze svého spánku začíná probouzet příroda, ale také naše tělo najednou pociťuje víc energie. První sluneční paprsky jsou balzám pro duši a naše vitalita i pozitivní nálada znovu přicházejí.

Jaro je také dobou, kdy se mnoho žen rozhoduje změnit svůj vzhled. Jednou z možností, jak okořenit svůj outfit, je použít novou barvu rtěnky. Pro brunetky se skvěle hodí různé odstíny červené, fialové nebo tmavě růžové barvy. Pokud máte světlou pleť a blond vlasy, doporučují se odstíny růžové, broskvové a korálové barvy rtěnek. Pro výraznější efekt, můžete zkusit i rtěnku zvětšující rty. Tyto produkty obsahují speciální složky, které opticky zvětší vaše rty a dodají jim plnost. Užijte si jaro naplno a zkuste něco nového!

Jaro má opravdu velký vliv na naši mysl i celkovou pohodu. Po zimě, chladném období a tmavých sychravých dnech je jarní slunce přesně to, co potřebujeme. Dokonce i vědecké studie potvrzují, že jaro dokáže zlepšit náladu, snížit úzkost a dokonce účinně bojovat proti depresi. Díky slunečním paprskům navíc získáváme důležité množství vitamínu D, který se přímo podílí na naší psychické i fyzické pohodě.

Fyzické účinky jara

 • Vyšší teploty a slunečné dny nás mohou povzbudit také k vyšší fyzické aktivitě a podpořit naši kondici a celkově zdraví.
 • Větší množství světla podporuje výše zmíněnou produkci vitamínu D, což je důležité pro zdravé kosti a imunitní systém.
 • Už vám někdo řekl, že jde na vás vidět jaro? Víc se usmíváte, vaše pleť je prozářená, vlasy mají lesk a pokožka působí svěže i mladistvě.

Psychické účinky jara

 • Slunce a teplo mohou výrazně a hlavně viditelně zlepšují naši náladu a také nám dodávají energii a vitalitu.
 • Jaro je často spojeno s novými začátky a změnami, což se hodí i v případech, že vás čeká stěhování nebo třeba změna práce.
 • Hezké počasí a slunečné dny působí také na naši kreativitu. Budete překvapeni, kolik nových nápadů se může objevit.

Na jaře je navíc ideální doba k pročištění mysli a zahájení nových projektů nebo aktivit. Můžeme se také cítit více otevření ke komunikaci, společenským aktivitám a novým zážitkům. Víte, jak si příchod jara užít co nejvíc?

Naplánujte si jarní očistu

Slyšeli jste už o jarní očistě? Jedná se o rozšířenou praktiku, která má za úkol zbavit tělo, ale i naši mysl nahromaděných toxinů, látek a špatným myšlenek. Hlavním cílem je podpořit naše fyzické i mentální zdraví a zajistit si vitalitu. Vyzkoušejte na jaře:

 • Konzumaci čerstvých potravin, hlavně ovoce a zeleniny.
 • Omezte potraviny s vysokým obsahem tuků, cukrů a chemického složení.
 • Vyměňte nekvalitní kosmetické produkty za kvalitní přírodní kosmetiku.
 • Doplňte pitný režim pomocí čisté vody a bylinných čajů.
 • Začněte pozvolna se cvičením jako je jóga, pilates nebo protahování.
 • Zbavte se stresu meditací, masáží nebo návštěvou sauny.

Detoxikujte své tělo

Zapomeňte na nesmyslné diety a detoxikujte své tělo přírodními způsoby. Zaměřte se na zdravý životní styl, který pro vás bude udržitelný. Vyzkoušejte detoxikaci pomocí zeleninových a ovocných džusů. Dodáte tak tělu potřebné živiny, vitamíny a minerály. Skvělým způsobem, co můžete udělat pro své tělo je také doplnění probiotik. Doplňte do svého jídelníčku kysané zelí, kefír nebo bílý jogurt. Podpoříte tak správné trávení a růst zdravých bakterií ve střevech.

Užijte si zaslouženou péči Naplánujte si také zaslouženou kosmetickou péči s přírodními produkty. Pokud hledáte vhodné způsoby, jak o svou pokožku pečovat kvalitně a pomocí neškodného a zdraví nezávadného složení, zvolte si své oblíbené produkty. Věnujte se péči o tělo, obličej, ale také vlasy. Myslete i na přírodní kosmetiku s ochrannými faktory proti slunci.