kids sun

Tipy pro správné opalování

18/07/2022 Off Od admin

Patříte k milovníkům opalování a nenecháte si ho v létě ujít? Nezapomínejte na správnou opalovací péči, a to jak v létě, tak i v zimě, například na horách. Při péči o svou pokožku nezapomínejte ani na citlivou kůži na rtech, která je obzvláště citlivá na sluneční paprsky a může se snadno spálit. Jako přírodní ochranu můžete použít jelení lůj na rty, který jim poskytne ochranu a hydrataci. Poradíme vám, jak vybrat ideální opalovací krém a přiblížíme vám rozdíl mezi chemickými a minerálními UV filtry.

Víte, proč vás sluneční paprsky tak lákají? Pobyt na slunci přináší dobrou náladu a hřejivé paprsky jsou skvělým zdrojem potřebného vitamínu D. Nezapomínejte však i na negativní vlivy slunečního záření a na účinnou prevenci. Vyberte si vhodný opalovací krém, který má za úkol nejen ochranu před kožními problémy, ale také vráskami a pigmentovými skvrnami. Nezapomeňte, že nejlepší opalovací krém je tím nejdůležitějším krokem při správné opalovací péči. Zvolte takový, který bude pro vás nejvhodnější a který dokonale ochrání vaši pokožku před slunečním zářením.

Proč používat opalovací krémy a oleje

Nechráněná pokožka může působit mdle, unaveně a prohlubují se na ní vrásky. Opalovacími krémy s UV filtry ochráníte svou kůži nejen proti předčasnému stárnutí, ale také proti závažnějším onemocněním kůže. Pokud se u vás vyskytují pigmentové skvrny na tváři, je vhodné vybrat speciální krém na pigmentové skvrny s obsahem účinných látek, které pomáhají regulovat přemnožení melanocytů a brání tak vzniku nových skvrn.

Druhy UV filtrů

Při výběru opalovacího krému je nutné vědět, že existují dva druhy ochranných filtrů. Jedná se o minerální, někdy také zvaný fyzický a chemický, někdy pod názvem organický filtr. O rozdílech mezi nimi však koluje velké množství mýtů. Poradíme vám, jak tedy správně vybrat.

  • Minerální filtry

Fungování minerálních filtrů je založeno na bázi zinku a oxidu titaničitého. Tento filtr funguje na povrchu pokožky, od kterého odráží sluneční záření. Mnohdy jste mohli slyšet, že se přípravky s minerálními filtry těžce roztírají a krémy jsou velmi hutné. Při použití opalovacích krémů s minerálním filtrem počítejte s častějším omytím ve vodě, je tedy zapotřebí znovu se přípravkem namazat, a to vždy, když vyjdete z vody.

Mezi výhody minerálních filtrů patří použití i pro citlivou pokožku. V současné moderní době si můžete vybrat z nabídky opalovacího sortimentu Domus Olea Toscana s BIO minerálními filtry. Pro snadnější roztíratelnost si vyberte přírodní opalovací spreje, ty se dají použít nejen na tělo, ale také na obličej. Předností těchto výrobků je jejich okamžité působení. Oceníte také možnost použití i pro děti a těhotné ženy.

Použití opalovacích krémů a olejů s obsahem minerálních nebo anorganických UV filtrů se hodí i pro suchou pleť, která je výrazně hydratována. Hodí se také pro problematickou pleť s akné a ekzémy.

  • Chemické filtry

Chemické nebo také organické UV filtry pohlcují sluneční záření a přeměňují jej na teplo. Měly by se nanášet vždy na čistou a suchou pleť. Výhodou těchto chemických filtrů je rychlá vstřebatelnost a prevence proti pigmentovým skvrnám. Nevýhodou u kosmetických přípravků s organickými filtry je lepivější textura a složení, které nemusí vyhovovat citlivé pokožce.

Při výběru vhodného přípravku zohledněte nejen lokalitu, kde se chcete opalovat, ale také si připomeňte fototyp své kůže. Jen vy sami víte, zda se na slunci opalujete spíše do hněda nebo velmi brzy zčervenáte. Neopalujte se bez použití ochranných opalovacích prostředků a užijte si jen pozitivní a příjemné vlastnosti slunečních paprsků.