Vemel článek

Vemel, luxusní přírodní péče s 0 % vody

28/06/2024 Off Od admin

Dopřejte svému tělu vysoce účinnou péči, která má minimální dopad na životní prostředí. Britská kosmetika Vemel se pyšní tím, že neobsahuje ani kapku vody. Naopak je nadupaná cennými přírodními ingrediencemi, vhodná i pro vegany a má krásné obaly bez jediného kousku plastu.

Z lásky k lidem i naší planetě

Když Agi Miel bojovala s těžkou endometriózou a v ten samý čas zoufale přihlížela tomu, jak její syn trpí vážným ekzémem a její maminka bojuje s rakovinou prsu, něco se v ní zlomilo. Začala si velmi silně uvědomovat, že to, co si dáváme na tělo, je stejně důležité jako to, co do něj vkládáme. Vemel je tak více než jen péče o pokožku. Je to značka zdravého životního stylu inspirovaná nejen láskou k nejbližším, ale i k planetě Zemi.

Příroda až na prvním místě

Značka Vemel klade důraz na to, aby její produkty neškodily jak jejím spotřebitelům, tak životnímu prostředí. Jsou plné účinných látek v bio kvalitě či z divokého sběru, neobsahují žádnou vodu (waterless) a je u nich dbáno na recyklaci. Skleněné dózy jsou částečně vyrobeny z již použitého skla a jsou plně recyklovatelné, stejně jako biologicky rozložitelné papírové přebaly. Ty navíc najdete jen u produktů, u nichž je to nezbytně nutné. Zároveň na žádném obale nenajdete laminaci – tedy čirý plastový povlak, který sice zvyšuje atraktivitu produktu, ale znemožňuje následnou recyklaci. Šroubovací uzávěry jsou pak z hliníku.

Jasně a srozumitelně

Všechny produkty jsou vyráběny přímo v prostorech Vemel, a to v srdci anglického Berkshire. Kromě vody v nich nenajdete ani zbytečné chemikálie či balastní látky. Zkrátka mají co nejčistší a nejúčinnější složení. A protože je pro značku zásadní, aby spotřebitelé zbytečně netápali, jsou etikety navržené tak, aby byly jednoduché, jasné a přehledné. Jednotlivé ingredience navíc nejsou uvedeny pod svými latinskými názvy, ale v angličtině.

Organická péče pro každého

Produkty Vemel jsou vhodné pro všechny typy pleti, a to včetně té nejcitlivější. I z tohoto důvodu neobsahují alkohol ani éterické oleje, protože právě ty patří mezi časté zdroje podráždění. Hledáte něco, co zabírá na akné? Mrkněte na tyhle dva produkty, které vyhovují zejména mastné či problematické pleti. Čisticí olej, v němž najdete například kaméliový olej, účinně čistí pleť a zanechává ji příjemně svěží. Aktivní rozjasňující sérum pak dodává pleti hydrataci a reguluje tvorbu kožního mazu.

Kosmetika na obličej i celé tělo

Naprostým superhrdinou je Multifunkční balzám s měsíčkem, heřmánkem a arktickým ovšem. Funguje nejen jako mast na ekzém pro děti, ale stejně tak bojuje proti suchosti a zanechává pokožku hladkou a jemnou. A navíc, můžete ho bez nadsázky používat od hlavy až k patě, takže vám poslouží také na rozpraskané rty v těhotenství.

Úžasný je ale i Nektar z měsíčku lékařského, který získal mnoho významných ocenění. Tento hluboce vyživující olej s ceramidy a jemnou květinovou vůní se rychle vstřebává a působí jako balzám na vysušenou pokožku. Dodává jí potřebnou hydrataci a navrací jí přirozenou hebkost a pružnost. Stejně tak ho ale můžete používat na pokožku hlavy, které navrací rovnováhu. Vyživuje kořínky, pomáhá stimulovat zdravý růst vlasů a eliminuje jejich krepatění.

Celou nabídku britské značky Vemel si můžete prohlédnout tady. Určitě nepřehlédněte zkušební sadu, ve které najdete hned čtyři miniatury vhodné i na cesty.