Sada pece o plet Luminous Traveller2

4 tipy, jak do své beauty rutiny zařadit přírodní produkty

04/11/2022 Off Od admin

V regálech drogerií i na internetových stránkách nalezneme bohatý výběr kosmetiky. Pokud však máme citlivou pleť, trpíme na ekzémy nebo myslíme na přírodu i zvířata a chceme mít eko domácnost, výběr bude mnohem užší a bude třeba trochu více pátrat. Pro ty, kteří dbají nejen na kvalitu, ale i na ekologii, jsou ideální volbou dárkové kosmetické balíčky s přírodními produkty. Tyto balíčky nejen že přinášejí radost a potěšení obdarovaným, ale také ukazují naši snahu o udržitelnost a ohleduplnost k přírodě. Na co se dívat při výběru kosmetiky, když dáváme přednost přírodnějším variantám?

Proberte současné produkty
Myslíte to s přírodní kosmetikou vážně? Pak bude nutné protřídit produkty, které aktuálně používáte. Přírodní kosmetika udělá dobře nejen vaší pleti, ale i planetě – obsahuje totiž převážně přírodní ingredience, které pochází z kontrolovaného ekologického zemědělství, nesmí být testována na zvířatech ani obsahovat GMO. Legislativy zakazují i použití ropných derivátů, parfémů, konzervantů či syntetických barviv a jiných látek, které by mohly vaší pokožce uškodit. Je tedy dobré vybírat produkty s jednoduchým a přírodním složením, ať už se jedná o pleťovou kosmetiku nebo každodenní péči o tělo. Při hledání přírodní kosmetiky je dobré se zaměřit na produkty s označením zerowaste, které minimalizují vznik odpadů a šetrně zacházejí s přírodními zdroji.

Při výběru kosmetických produktů se zaměřte i na doplňky, které vám mohou pomoci v péči o pleť. Jedním z nich je konjac houbička, která je vhodná pro jemné čištění pleti bez agresivních látek. Tato houbička je vyrobena z kořene konjacu, který obsahuje přírodní vlákna a minerály, které jsou pro pokožku přínosné. Dalším zajímavým doplňkem péče o pleť je Gua sha masážní kámen, který pochází z tradiční čínské medicíny. Gua sha kámen se obvykle používá s olejem nebo sérem a aplikuje se na čistou pleť pomocí jemných tahů.

Vyživujte i silně citlivou pleť
Máte citlivou pokožku se sklonem k ekzémům? Pak je vaše pleť zřejmě šupinatá, suchá a hodně citlivá – proto je nutné myslet na správný výběr kosmetiky. Nekvalitní či nevyhovující produkty by mohly vaší pleti ublížit, proto si dejte pozor na kosmetiku, kterou používáte. Stav své pleti zlepšíte dostatečnou hydratací, používáním šetrných kosmetických produktů i opravdu nutnou každodenní péčí. Postupem času si může pokožka zvyknout na vybrané výrobky, proto je dobré je po čase vystřídat.

Čtěte složení vybraných produktů
Některé produkty se mohou svým obalem nebo marketingovou propagací tvářit jako přírodní, nicméně nemusí tomu tak být. Proto je dobré kontrolovat i složení jednotlivých produktů, ve kterém se mohou schovávat nechtěné parabeny, ftaláty, sulfáty, umělá barviva, ropné deriváty a jiné látky, které v případě citlivější pleti mohou vytvořit velké nepříjemnosti. Pokud si chcete být jistí, že vybíráte opravdu kvalitní přírodní výrobky, můžete se orientovat podle řady certifikátů, jako jsou EcoCert, CPK, NaTrue či BDIH.

Dbejte na etiku (pokud je vaším tématem)
Zajímáte se o veganství nebo žijete co nejvíce v souladu s přírodou a je pro vás důležitá etika? Pak vás možná bude zajímat, zda produkty, které používáte, nejsou testovány na zvířatech. V některých evropských státech je tento způsob testování kosmetiky zakázán, nicméně na pultech obchodů stále objevíte velké množství těch, které testováním prošly. Pokud jste eticky smýšlející člověk a chcete do své rutiny zařadit produkty, které nebyly testovány na žádném zvířeti, dívejte se po certifikaci HCS s obrázkem králíka v kruhu se dvěma hvězdičkami.

Přírodní kosmetiku ocení nejen vaše pleť, ale i vaše mysl. Pokud vás tedy tato cesta láká, nebojte se na ni vyjít.