Krem na ruce a telo2

Jak správně pečovat o své tělo

13/04/2023 Off Od admin

Že máte jíst zdravě, pravidelně cvičit a nezapomínat ani na relaxaci, to pro vás jistě není žádnou novinkou. Dnes se ale zaměříme na to, jak správně pečovat o pokožku těla. O pleť se staráme pravidelně – denně ji čistíme, používáme kvalitní krémy či séra a čas od času si dopřejeme také masku. Ale ruku na srdce, pečujete patřičně také o pokožku na zbytku těla?

Prvním krokem je očista

Umíte se správně sprchovat? Ano, ptáme se vážně. Pokud se totiž myjete příliš často (více než jednou denně), používáte při tom až moc horkou vodu a ve vaně pobýváte déle než pět minut, pak své pokožce příliš neprospíváte. Snadno totiž dojde k tomu, že se poškodí její ochranná bariéra – poznáte to podle toho, že pokožka působí suše, je napjatá, a v některých případech i začervenalá.

Snažte se tedy sprchovat pouze jednou denně, nastavujte si vlažnou vodu a pobyt ve vaně omezte na maximálně pět minut. Velmi nápomocné vám budou šetrné tělové šampony, které nevysušují pokožku a nenarušují její pH. Vyzkoušet můžete třeba sprchový gel Relax vonící po bílém pižmu a vetiveru. Udržuje pokožku hladkou, pružnou a hydratovanou.

Jak na intimní hygienu

Kapitola sama pro sebe. Péče o citlivé ženské partie je důležitá, avšak není vhodné při ní používat klasické mýdlo či sprchový gel – mohou negativně ovlivnit pH v těchto oblastech. Vybírejte si raději mycí gely určené přímo na intimní hygienu, které často obsahují antibakteriální výtažky či oleje. Nijak nevysušují pokožku a dokáží vyrovnat pH sliznice i zmírnit nepříjemné projevy podráždění, jako je svědění apod.

K čemu je dobrý peeling

Chcete-li mít pokožku jemnou jako hedvábí, pak do své kosmetické rutiny nezapomeňte přidat peeling. Jak často ho používat? Ideálně 1–2× do týdne, a to zejména na oblasti jako paty, kolena nebo lokty. Naneste ho na navlhčenou pokožku, krouživými pohyby důkladně promasírujte a na závěr opláchněte. Peeling má nejen tu výhodu, že odstraní odumřelé buňky, ale zároveň projasní pokožku a usnadní vstřebávání aktivních látek z krému či tělového mléka.

Náš tip: K peelingu můžete použít i speciální kosmetické pomůcky – ať už exfoliační rukavici, nebo peelingový kartáč.

Čas na hydratační mléko

Po umytí a provedení peelingu je ta správná doba na hydratační tělové mléko či krém. Ideálně byste to měli stihnout do tři minut od momentu, kdy vylezete z vany. Pokožka totiž v tento moment dokáže mnohem lépe vstřebat aktivní látky a zůstane ještě vláčnější. Konkrétní přípravek volte podle toho, jaký typ pokožky máte – hodně suchá ocení hutnější texturu obsahující včelí vosk či med. Co hojně zmiňují internetové diskuze, je také bambucké máslo. To platí ze multifunkčního pomocníka, který má, mimo jiné, vyživující, regenerační a zjemňující účinky, a navíc je vhodné pro celou rodinu.

Do boje s nevítanými ďolíčky

Co se celulitidy stejně jako strií týče, není nad prevenci. Nicméně ani v případě, že jste si na stehnech objevili pár ďolíčků, není nic ztraceno. Sáhněte po speciální kosmetice, jako je třeba krém proti celulitidě, který pomáhá zmírňovat projevy „pomerančové kůže“. Nejenže odbourá usazené tukové buňky, ale také podporuje cirkulaci krve v problematických partiích, vyhlazuje pokožku a pomáhá je zpevňovat a zpružňovat.