Kakadu rozjasnujici serum3

O co se zajímat při výběru kosmetiky

05/10/2022 Off Od admin

Víte vše o kosmetických produktech, které pravidelně používáte každý den? Výběr správné kosmetiky je důležitý, abyste se vyhnuli nepříjemným ekzémům a podráždění pleti. V obchodech s kosmetikou narazíte na širokou paletu produktů různých značek a typů. Při výběru kosmetických produktů je tedy důležité myslet nejen na svůj typ pleti, ale i na preference v oblasti přírodních ingrediencí. Myslet však můžete i na ekologii, netestování na zvířatech a dát tak přednost přírodní kosmetice. Pro ty, kdo chtějí být ještě šetrnější k životnímu prostředí, je ideální volbou kosmetika v zero waste balení.

Pozor na ekzémy

Zbystřete u nekvalitní kosmetiky, po které je vaše pleť podrážděná. Nejenže vám může tato kosmetika způsobit nepříjemné ekzémy, ale navíc může vyvolat i alergie. Dejte si pozor, jaké produkty používáte. Přece jen o svou pleť pečujete denně, ať už se malujete, odličujete nebo používáte pleťové krémy. Stejnou pozornost, jako věnujete péči o pleť, byste měli věnovat i svým vlasům. Používání nekvalitních šamponů může vést k poškození vlasů a vzniku lámavosti. Proto volte kvalitní profesionální šampony na vlasy s přírodními složkami, jako je například šampon s aloe vera. Aloe vera je známá pro své hydratační a zklidňující účinky na pokožku, což přispívá k lepšímu zdraví a vzhledu vlasů.

Netestování na zvířatech

Při výběru kosmetiky se zajímejte o to, aby produkty nebyly testované na zvířatech. Pokud si nedovedete představit, jak takové testování kosmetiky může vypadat, budete nepříjemně překvapeni. Zvířata jsou často nucena polykat nebo inhalovat látky, které produkty obsahují. Některé se jim dokonce kapou nebo vtírají do kůže. Vyberte si přírodní kosmetiku a zajímejte se o její vznik i složení.

Dermatologicky testováno

Pokud jste se setkali s touto kosmetikou, jedná se o testování kosmetických produktů na dobrovolnících a následné kontrole kvalifikovaným dermatologem. Nekvalitní kosmetiku poznáte také podle dlouhého složení, kdy výpis jednotlivých složek připomíná měsíční nákup. Vybírejte si produkty s jednoduchým a přírodním složením, ať už se jedná o pleťovou kosmetiku nebo každodenní péči o tělo.

Složení kosmetiky

U složení kosmetických produktů se také zajímejte o přírodní látky, které jsou psány na prvních místech. Ve většině případů to znamená, že právě tato daná látka je nejvíc obsažena v konkrétním produktu. Nezoufejte, pokud vaše kosmetika příliš nepění, nevydrží třeba dva roky nebo je nutné ji uchovávat v lednici. Právě tyto informace vám potvrzují, že se jedná o čistý přírodní produkt, který hledáte.

Na co si dát pozor

Dávejte si ve složení pozor hlavně na obsah chemických látek, které mohou způsobovat zmíněné ekzémy a další nepříjemnosti. Mezi takové patří například parabeny, ftaláty, sulfáty, umělá barviva, ropu a její deriváty.

Čas na očistu

Zkuste obměnit svůj kosmetický kufřík i produkty v koupelně. Zbavte své tělo působení chemie a užijte si šetrnou přírodní kosmetiku. Stejně tak roztřiďte kosmetiku, která má již prošlou dobu trvanlivosti. Počítejte s tím, že přírodní kosmetika má méně konzervačních látek a dřív se tak kazí.