Retreatment Botanics Caroline Sada Photography

Přírodní a organická kosmetika

14/09/2022 Off Od admin

Hledáte kosmetické produkty, které jsou vhodné pro každého? Sáhněte po přírodní kosmetice, aniž byste zapomněli na nejmenší členy rodiny. Při koupání můžete použít dětský olej do koupele, který je ideální pro citlivou pokožku a je jedním z mnoha produktů, které najdete v široké paletě přírodní kosmetiky. Inspirujte se výhodami a vyberte si ty správné produkty, které splní vaše očekávání a potřeby vaší rodiny.

Co je to přírodní kosmetika

Kromě pojmu přírodní kosmetika jste se mohli setkat také s názvem bio nebo organická kosmetika. Poznáte ji hlavně podle složení, kdy přírodní kosmetické produkty neobsahují syntetické konzervanty, ropné deriváty ani syntetická barviva a vůně. Ve většině případů platí, že čím kratší je složení kosmetiky, tím větší máte jistotu, že se jedná o zdravější produkt.

Ta nejlepší volba pro zdraví i krásu

Kosmetika je něco, co používáme pravidelně každý den. I proto je dobré dbát na kvalitní produkty a zajímat se o jejich složení. Kromě toho, byste měli také věnovat pozornost jejich správnému použití, například při výběru deodorantu, který by měl být aplikován na čistou a suchou kůži podpaží. Kosmetika totiž není jen o složení, ale také o správném používání. Věděli jste, že kůže je největším orgánem těla a že správným výběrem kosmetických produktů můžete ovlivnit celkovou toxickou zátěž? 

Rozdíly v kosmetice

Pokud byste hledali rozdíly mezi přírodní a konvenční kosmetikou, nejvíce se projevují u osob, které trápí suchá, citlivá a problematická pokožka. Přírodní kosmetika je skvělá nejen pro tento typ lidí, ale také pro alergiky a pro děti. Perfektní je i pro problematickou pleť s ekzémem. Co se týče složení, součástí organické kosmetiky jsou převážně rostlinné a bylinné oleje a přírodní extrakty. Jeden z nich je například arganový olej, která se v organické kosmetice využívá, díky svým výživným a hydratačním vlastnostem pro pleť i vlasy. Má také protizánětlivé účinky a pomáhá zlepšovat stav problematické pleti.

Zajímavým faktem je také to, že naše tělo absorbuje více než 50 % z veškerých látek, které přichází do kontaktu s naší pokožkou. I proto je užitečné věnovat pozornost pečlivému výběru kvalitní přírodní kosmetiky. Můžete se vyhnout zdravotním problémům, mezi které patří například kožní alergie, hormonální nerovnováha, neplodnost, ale také kognitivní poruchy.

Téměř dokonalá kosmetika

Nic není stoprocentně perfektní, a to platí i o přírodních kosmetických produktech. U některých osob může vzniknout alergie na přírodní kosmetiku. V tomto případě se však nejedná o podráždění pokožky z důvodu chemických a škodlivých látek. Ve většině případů se jedná o individuální alergii na jednotlivé přírodní složky, například konkrétní bylinu, květinu, med, ořechy a podobně. Někomu může dělat problém i větší množství esenciálních olejů, případně jejich kombinace. 

Někdo může mezi negativa přírodní kosmetiky řadit i kratší trvanlivost. Expiraci přírodních výrobků vždy počítejte od data jejich otevření. Během užívání si všímejte si případné změny barvy, či aromatu. Vybírejte si vždy raději menší balení kosmetiky. Ta oceníte i na cestách či různých víkendových výletech. Přírodní kosmetiku můžete uchovávat i v lednici, dejte si však pozor na prudké změny teplot, které organickým produktům nesvědčí. 

Pokud máte rádi přírodní kosmetiku, mohli jste si všimnout, že nepění tak jako konvenční kosmetika. Nemusíte se však bát, že účinkuje méně. Ať už se jedná o přírodní šampon, mýdlo nebo sprchový gel, buďte rádi, že neobsahuje sulfáty ani jiné chemické složky, které stojí za za zmíněnou pěnou.

Pusťte přírodu do vaší kosmetické taštičky

Pořád přemýšlíte, zda provést očistu své kosmetické poličky a nahradit oblíbené kosmetické pomocníky jejich přírodními alternativami? Pusťte se tedy do toho a začněte si užívat výhod přírodní kosmetiky, ať už se jedná o šetrnost k pokožce a vlasům či k přírodě a životnímu prostředí. Potěší vás také vysoký obsah vitamínů, rostlinných olejů a hydratačních složek, které zanechají vaši pleť svěží a mladistvou. Přírodní kosmetiku můžete používat dlouhodobě, protože nemá žádný negativní dopad na zdraví. 

Co budete na přírodní kosmetice milovat? 

  • Výživa pokožky
  • Vyšší účinnost kosmetických produktů
  • Hydratace pleti
  • Šetrná péče pro každý typ pokožky
  • Kladné účinky přírodního složení
  • Zdravotní nezávadnost

Organickou kosmetikou šetříte životní prostředí. Je také bezpečná pro vodní ekosystém, protože se díky přírodnímu složení nedostávají toxické látky do vody. Vybírejte si přírodní kosmetické produkty, které se netestují na zvířatech. Oceníte také příjemné aroma bez chemického podtónu. 

Péče o zdraví a krásu přírodní cestou je stále více trendy. Nechte tento trend propuknout i ve vaší koupelně a kosmetické taštičce a hýčkejte se za pomoci přírody. A kdy je nejvhodnější doba pro povýšení péče o sebe, než ve dnech, kdy teploty klesají a blíží se podzimní období. Je přece nad slunce jasné, že každá chvíle s voňavou pečující kosmetikou v teple vaší koupelny působí blahodárně nejen na vaši krásu, ale i duši.