Lehky pletovy hydratacni krem3

Vše, co jste chtěli vědět o anti-age kosmetice

22/08/2022 Off Od admin

Slyšeli jste už o pojmu anti-age kosmetika a s ní spojenou anti-age kosmetickou péčí? Jedná se o kosmetiku, která má za úkol zpomalit známky stárnutí a zachovat vaši pleť co nejdéle mladistvou a svěží. Při výběru anti-age kosmetiky se určitě vyplatí zvážit produkty s moringovým olejem, které mohou být výborným přírodním pomocníkem v boji proti stárnutí pokožky. Pleťové krémy, masky a oleje s obsahem moringového oleje mohou pomoci zlepšit vzhled pokožky, zvýšit její hydrataci a bojovat proti vráskám. Poradíme vám, jak vybrat další vhodné produkty a na co se při péči o pokožku zaměřit.

Co je to anti-age

Pod slovním spojením anti-age jste si mohli všimnout veškerých kosmetických produktů, které mají za úkol zpomalit a také výrazně redukovat známky stárnutí. Může se jednat o pleťové krémy, peelingy, oleje nebo také pečující masky. Kromě klasických anti-age produktů se na trhu objevuje i mnoho přírodních alternativ, jako je například marocký jíl. Při pravidelném používání může být tato přírodní maska skvělým doplňkem vaší anti-age péče o pleť.

Vybrat si můžete také pleťová séra, která mají za úkol eliminovat vrásky a udržet vaši pleť svěží a mladistvou. Anti-age kosmetické produkty vaši pleť oživí, zbaví vás zašedlé pokožky a podpoří její přirozenou pružnost.

Kdy začít s používáním

Anti-age kosmetiku byste měli začít používat v době, kdy se na vaší pleti objevují první známky stárnutí. U každého je to však velmi individuální. Všeobecně se dá říct, že první vrásky se objevují zhruba kolem 25 let. Právě v této době se začíná zpomalovat i výměna starých buněk.

Do 25 až 30 let je tato výměna starých buněk za nové přirozená. Po třicítce se začínají objevovat vrásky na čele, kolem úst a také kolem očí. V tuto dobu už můžete své pokožce trochu pomoct. Kolem 35 let oceníte hlavně omlazující pleťové krémy a o pět let později si vyberte kosmetiku s vlastnostmi liftingu.

Vhodné kosmetické pomůcky

Pro dosažení co nejlepších výsledků při péči o pleť je důležité mít k dispozici i vhodné kosmetické pomůcky, které pomáhají odstraňovat nečistoty a zlepšovat průchodnost pokožky pro následné aplikace kosmetiky. Mezi časté pomůcky patří např. Gua sha na masáž obličeje, která může pomoci zlepšit krevní oběh, posílit pružnost pokožky a redukovat otoky. Také různé druhy maskovacích štětců, které umožňují aplikovat masky na pleť rovnoměrně a efektivněji. Ať už volíte omlazující masky s obsahem hyaluronové kyseliny nebo detoxikační masky s marockým jílem, správná aplikace je klíčová pro dosažení maximálních výsledků.

Podpořte mladistvý vzhled

Věděli jste, že známky stárnutí dokážete ovlivnit také životním stylem? Vyhněte se nezdravým potravinám, zaměřte se na pravidelný pohyb a přestaňte s kouřením. Na vaší pleti je také poznat, jak moc se v životě stresujete. Omlazující kosmetiku oceníte také v případě, že se necítíte na svůj věk a berete jej jen jako číslo. Podpořte toto své nastavení mysli i mladistvým vzhledem a inspirujte ke správné péči i své blízké a kamarádky.

Zaměřeno na typ pleti

Při výběru omlazujících kosmetických produktů je nutné dbát také na typ pleti. Pokud máte mastnou nebo smíšenou pleť, vybírejte si méně mastné pleťové krémy. U suché pokožky naopak oceníte mastnější krémy, případně pleťové oleje, které se pohodlně nanáší a ještě lépe se rozmasírují. Suchá kůže se pomaleji obnovuje a může působit zašedlým a mdlým dojmem. U tohoto typu se stárnutí pleti projeví nejdřív.

Zvýšenou pozornost věnujte péči o oční okolí. Právě v místě kolem očí se začínají nejvíc tvořit vrásky. Některé z nich můžete zpříjemnit myšlenkou, že se netvoří jen věkem, ale také usmíváním a častým smíchem.

Jak se anti-age kosmetika liší

Anti-age kosmetika se od klasických kosmetických produktů liší hlavně složením. Cílem této kosmetiky je eliminovat známky stárnutí a navrátit pokožce svěží a mladistvý vzhled. Specifické složení anti-age produktů tak obsahuje látky, které pronikají do různých vrstev naší pokožky. Mohli jste se setkat s omlazujícími látkami jako je například kyselina hyaluronová, retinol, vitamín E, vitamín C, ale také například kofein a kolagen.

Kyselina hyaluronová se stará o dostatečnou hydrataci a svěžest pokožky. A to hlavně z důvodu, že na sebe váže molekuly vody.

  • Kolagen udržuje pleť pevnou a mladistvou, pomáhá také s regenerací pleti a obnovou buněk.
  • Vitamín C redukuje stařecké skvrny a omezuje jejich následnou tvorbu.
  • Vitamín E chrání pokožku proti volným radikálům a vyživuje pleť.

Na co si dát pozor

Možná jste už slyšeli také tvrzení, že čím je pleť starší, tím hutnější krémy potřebuje. V tomto případě však vždy vybírejte kosmetiku podle svého typu pleti. Při výběru omlazujícího pleťového krému se zajímejte o konkrétní složení a vlastnosti. Jinak se řeší prevence před stárnutím, jinak se pečuje o zralou pokožku. Při výběru správného kosmetického produktu vám pomůže také vaše profese. Pokud pracujete venku a trávíte množství času na slunci, vybírejte si kosmetiku s ochranou proti slunečnímu záření.