Lehky pletovy hydratacni krem3

Vše, co jste chtěli vědět o anti-age kosmetice

22/08/2022 Off Od admin

Slyšeli jste už o pojmu anti-age kosmetika a s ní spojenou anti-age kosmetickou péčí? Jedná se o kosmetiku, která má za úkol zpomalit známky stárnutí a zachovat vaši pleť co nejdéle mladistvou a svěží. Poradíme vám, jak vybrat vhodné produkty a na co se při péči o pokožku zaměřit.

Co je to anti-age

Pod slovním spojením anti-age jste si mohli všimnout veškerých kosmetických produktů, které mají za úkol zpomalit a také výrazně redukovat známky stárnutí. Může se jednat o pleťové krémy, peelingy, oleje nebo také pečující masky.

Vybrat si můžete také pleťová séra, která mají za úkol eliminovat vrásky a udržet vaši pleť svěží a mladistvou. Anti-age kosmetické produkty vaši pleť oživí, zbaví vás zašedlé pokožky a podpoří její přirozenou pružnost.

Kdy začít s používáním

Anti-age kosmetiku byste měli začít používat v době, kdy se na vaší pleti objevují první známky stárnutí. U každého je to však velmi individuální. Všeobecně se dá říct, že první vrásky se objevují zhruba kolem 25 let. Právě v této době se začíná zpomalovat i výměna starých buněk.

Do 25 až 30 let je tato výměna starých buněk za nové přirozená. Po třicítce se začínají objevovat vrásky na čele, kolem úst a také kolem očí. V tuto dobu už můžete své pokožce trochu pomoct. Kolem 35 let oceníte hlavně omlazující pleťové krémy a o pět let později si vyberte kosmetiku s vlastnostmi liftingu.

Podpořte mladistvý vzhled

Věděli jste, že známky stárnutí dokážete ovlivnit také životním stylem? Vyhněte se nezdravým potravinám, zaměřte se na pravidelný pohyb a přestaňte s kouřením. Na vaší pleti je také poznat, jak moc se v životě stresujete. Omlazující kosmetiku oceníte také v případě, že se necítíte na svůj věk a berete jej jen jako číslo. Podpořte toto své nastavení mysli i mladistvým vzhledem a inspirujte ke správné péči i své blízké a kamarádky.

Zaměřeno na typ pleti

Při výběru omlazujících kosmetických produktů je nutné dbát také na typ pleti. Pokud máte mastnou nebo smíšenou pleť, vybírejte si méně mastné pleťové krémy. U suché pokožky naopak oceníte mastnější krémy, případně pleťové oleje, které se pohodlně nanáší a ještě lépe se rozmasírují. Suchá kůže se pomaleji obnovuje a může působit zašedlým a mdlým dojmem. U tohoto typu se stárnutí pleti projeví nejdřív.

Zvýšenou pozornost věnujte péči o oční okolí. Právě v místě kolem očí se začínají nejvíc tvořit vrásky. Některé z nich můžete zpříjemnit myšlenkou, že se netvoří jen věkem, ale také usmíváním a častým smíchem.

Jak se anti-age kosmetika liší

Anti-age kosmetika se od klasických kosmetických produktů liší hlavně složením. Cílem této kosmetiky je eliminovat známky stárnutí a navrátit pokožce svěží a mladistvý vzhled. Specifické složení anti-age produktů tak obsahuje látky, které pronikají do různých vrstev naší pokožky. Mohli jste se setkat s omlazujícími látkami jako je například kyselina hyaluronová, retinol, vitamín E, vitamín C, ale také například kofein a kolagen.

Kyselina hyaluronová se stará o dostatečnou hydrataci a svěžest pokožky. A to hlavně z důvodu, že na sebe váže molekuly vody.

  • Kolagen udržuje pleť pevnou a mladistvou, pomáhá také s regenerací pleti a obnovou buněk.
  • Vitamín C redukuje stařecké skvrny a omezuje jejich následnou tvorbu.
  • Vitamín E chrání pokožku proti volným radikálům a vyživuje pleť.

Na co si dát pozor

Možná jste už slyšeli také tvrzení, že čím je pleť starší, tím hutnější krémy potřebuje. V tomto případě však vždy vybírejte kosmetiku podle svého typu pleti. Při výběru omlazujícího pleťového krému se zajímejte o konkrétní složení a vlastnosti. Jinak se řeší prevence před stárnutím, jinak se pečuje o zralou pokožku. Při výběru správného kosmetického produktu vám pomůže také vaše profese. Pokud pracujete venku a trávíte množství času na slunci, vybírejte si kosmetiku s ochranou proti slunečnímu záření.