péče po opalování

Péče po opalování aneb SPF faktorem to nekončí

13/05/2024 Off Od admin

Napadá vás, zda opravdu potřebujete mléko po opalování, když jste před odchodem na pláž použili krém s SPF? Je to stejné, jako kdybyste se ptali, k čemu je kondicionér, když už jste si umyli vlasy šamponem. Jedno bez druhého se zkrátka neobejde. A jak tedy o pokožku po pobytu na slunci správně pečovat?

K čemu je dobrá kosmetika po opalování

O tom, že je pro nás slunce zdrojem vitaminu D a má i spoustu dalších benefitů, jsme psali v předchozím článku. UV záření ale na druhou stranu může vést k vysušení pokožky či jejímu podráždění. To se pak projevuje nejen začervenáním, ale i pocity pnutí, pálení nebo výskytem drobných puchýřků. A co dokáže vhodně zvolený poopalovací produkt? V první řadě pokožku příjemně zchladí, zvláční a uzamkne v ní získanou vlhkost. Dále vám uleví od pocitů pnutí, podpoří regeneraci kožních buněk a přispěje k ochraně pokožky před předčasným stárnutím. A jak často ho používat? Nejlépe po každém slunění.

Vybíráme vhodnou poopalovací péči

Najít ideální kosmetiku na opalování není úplně ten nejsnazší úkol. S výběrem pooplaovací péče už je to ale o poznání jednodušší. Skvělou službu totiž odvedou kvalitní rostlinné oleje, z nichž se doporučuje malinový, avokádový či meruňkový. Báječný je ale i mandlový olej lisovaný za studena, který obsahuje třeba hydratační tělové mléko ve spreji DomusOlea Toscana. Má ultralehkou texturu, takže se dobře roztírá i vstřebává, a zanechává na pokožce hedvábně jemný pocit. Používat ho navíc můžete nejen po opalování, ale i po epilaci –

pokožku zklidní díky alantoinu, panthenolu či bisabololu.

Dalším výborným produktem je ANTI-AGE fluidum na tělo od téže značky. Pro jeho lehoučkou konzistenci ho ocení i ti, kdo se snadno potí. Poskytuje pokožce okamžitý komfort a díky roketě seté či kyselině azelaové účinně snižuje podráždění. Pokud vám však vyhovuje hutnější konzistence, sáhněte po superhydratačním tělovém krému Apisol od Apinfiore. Kromě medu či aloe vera, které mají zklidňující a hydratační účinky, obsahuje také arganový olej pro vyživení pokožky.  

Babské rady na spálenou pokožku

Spálená pokožka je zarudlá, může nepříjemně pnout a být citlivá na dotek. U někoho se dokonce přidávají mírné otoky. Aby se pokožka zregenerovala, podpořte její regeneraci, noste prodyšné oblečení a naordinujte si pár dní ve stínu. Naše babičky si v případě spálenin od sluníčka vystačily s tím, co měly doma. Porozhlédněte se v kuchyni a použijte bílý jogurt, ovesné vločky namočené ve studené vodě nebo vychlazený mátový čaj. Právě ty lze použít k chladivým obkladům, které pokožku zklidní a uleví vám od svědění či pocitů pnutí.

Co když se na pokožce objeví vyrážka

U rozsáhlých spálenin, vyrážek nebo puchýřů rozhodně neexperimentujte s domácí samoléčbou, ale vydejte se k lékaři. Drobné pupínky si můžete ošetřit sami doma. Zkuste mast na vyrážky nebo třeba fluid po opalování DomusOlea Toscana. Můžete ho aplikovat jak na tělo, tak na obličej. Krásně se vstřebává a díky fytokomplexům s Hypericiem či rybízem působí protizánětlivě a regeneruje spáleniny. Zklidňuje pokožku, hydratuje ji a obnovuje epidermální bariéru.

Kouzlo karotenového oleje

O tom, že karoten podporuje rovnoměrné, zdravě vypadající opálení, už jste asi někdy slyšeli. Jestli máte v plánu ho užívat během léta, mrkněte na karotenový olej od Apinfiore. Má formu kapslí, takže se pohodlně užívá, a vydrží vám na necelé dva měsíce každodenního užívání. Obsažená mrkev je bohatá nejen na betakaroten, ale i minerály jako železo nebo zinek. Stimuluje opalování a díky svým vlastnostem podporuje trávení a odvod tělesných tekutin.