Dreamy woman touches her face tender standing on white backgroun

Pomocník jménem KOLAGEN

28/05/2024 Off Od admin

Jedním z možných důvodů, proč se vám na obličeji začaly objevovat drobné i hlubší rýhy, je nedostatek kolagenu. Takže ať už hledáte dámský, nebo pánský krém proti vráskám, prostudujte si jeho složení. Právě kolagen má totiž výborné anti-age účinky, zpevňuje pleť a zlepšuje její pružnost.

Co je to ten kolagen

Kolagen se řadí mezi bílkoviny, které se přirozeně vyskytují v lidském organismu. Mimoto, že ovlivňuje stav naší pokožky, má významný vliv také na další části našeho těla. Stará se o to, abychom měli pružné a hydratované klouby, zdravé vlasy nebo pevné nehty. A co se stane, když se v organismu nachází kolagenu příliš málo? A jak to poznáte? V první řadě bude vašemu tělu sházet hydratace. Pleť začne ochabovat, budou se na ní více tvořit vrásky a vlasy mohou řídnout. Ze zdravotních projevů se pak přidávají bolesti kloubů či svalů nebo nejrůznější potíže s cévami.

Živočišný vs. rostlinný kolagen

Je vůbec nějaký rozdíl mezi hovězím a mořským kolagenem? Spousta lidí si myslí, že ten živočišný je určený výhradně na klouby, zatímco ten rostlinný dělá dobře hlavně pleti. Věc se má však jinak. Odborníci uvádějí, že hovězí (nebo i vepřový) kolagen je pro nás při vnitřním užívání výživnější. A sice z toho důvodu, že má větší složení aminokyselin než kolagen mořský. Co přesně bude sedět vám, je však velmi individuální, a svou roli tu hraje i etika – než každý chce, aby kvůli jeho kráse či zdravým kloubům trpěla zvířata. Co se světa kosmetiky týče, tady se v produktech setkáte výhradně s kolagenem rostlinným.

Kolagen jako doplněk stravy

Ideální samozřejmě je, pokud máte v jídelníčku dostatek látek zvaných aminokyseliny, které v těle podporují tvorbu vlastního kolagenu. Pokud už se ale přeci jen, z jakéhokoliv důvodu, rozhodnete pro doplněk stravy, vybírejte dobře. Za nás je skvělý například Multi Kolagen s peptidy od Kolman Brothers. Jedná se o unikátní komplex tří patentovaých kolagenových peptidů obohacených o „céčko“. Právě vitamin C a collagen spolu velmi úzce souvisí – tento vitamin totiž v těle podporuje vlastní tvorbu kolagenu.

Kolagen v pleťové kosmetice

Kolagen udržuje naši pleť nejen pevnou a pružnou, ale i hydratovanou a odolnou vůči vnějším vlivům. V hlubších vrstvách kůže pak podporuje obnovu buněk. Kromě redukce vrásky či pigmentových skvrn pomáhá i s barevným sjednocením pleti a vytváří na ní přirozený ochranný film. Chcete-li ve své pleti podpořit tvorbu kolagenu, zařaďte do své každodenní beauty rutiny face roller – úžasný je třeba tenhle vibrační masážní váleček od australian bodycare značky Retreatment Botanics.

U pečujících produktů se porozhlédněte třeba u značky Yage. Hned jako 4 v 1 funguje Vit. C + kolagenová hydro mlha s platinou Secret Veil. Její hlavní účinnou složkou je natto guma, přírodní kolagen nové generace, který je 10× účinnější než kyselina hyaluronová. Za zmínku ale stojí i liftingové sérum s kolagenem a peptidy Hello beautiful. Je nadupané těmi nejúčinnějšími a nejsilnějšími rostlinnými výtažky s anti-age účinkem. A co je jeho příjemným bonusem – chrání pleť nejen před UV zářením, ale i modrým světlem. či elekrtosmogem.

Jak pomůže kolagen vlasům

Už v úvodu jsme zmínili, že má kolagen vliv i na naše vlasy. A že když jich schází, poznáte to podle jejich zhoršené kvality. Vlasová kosmetika s obsahem kolagenu pečuje jak o vlasová vlákna, tak o pokožku hlavy. Nejenže ji regeneruje, ale také ji udržuje přirozeně pružnou a hydratovanou. Vlasy krásně uhlazuje, dodává jim jak objem, tak lesk a současně je chrání před lámáním a třepením.