6 tipů, jak odličovat pleť

6 tipů, jak odličovat pleť

10/04/2024 Off Od admin

Aby byla pleť zdravá a svěží, je potřeba ji každý večer důkladně vyčistit. Odličovací ubrousky se ale pro pravidelné používání úplně nehodí, protože pleť nezanechají dokonale čistou. Co tedy k odličování pleti používat, abyste se make-upu zbavili šetrně a efektivně?

Proč je odličování tak důležité

Čištění je zcela zásadním krokem, na němž stojí celý úspěch péče o pleť. Hromadící se nečistoty, nadbytečný maz nebo odumřelé kožní buňky vedou k ucpávání pórů. Pleť nezvládá dostatečně dýchat ani přijímat aktivní látky z krému, séra a dalších pečujících produktů. Zároveň vás může nepříjemně překvapit podrážděním, černými tečkami nebo pupínky. No a řekněte sami, není lepší takovým neduhům předcházet?

Odličovací mléko či balzám

Odličovací mléka a balzámy jsou léty prověřenou klasikou. Díky své konzistenci jsou skvělé hlavně pro sušší pleť, kterou zjemňují a hydratují. My jsme si zamilovaly inovativní čisticí a odličovací balzám Maremma. Pleť čistí velmi jemně, nenarušuje její hydrolipidickou bariéru, a přitom odstraňuje i voděodolný make-up. Použijete-li odličovací mléko či balzám, pak je vhodné pleť ještě dočistit pomocí vhodného tonika či pleťové vody.

Všestranná micelární voda

Micelární vody, jež si hravě poradí i s voděodolným líčením, zažívaly obrovskou popularitu před 10 lety. Neexistuje snad značka, která by ve svém sortimentu nějakou neměla. Micelární voda, jako je tahle anti-age od značky DomusOlea Toscana, se velmi snadno používá. Nanáší se na vatové či bavlněné tampony, s nimiž obličej hladce vyčistíte – stačí několik tahů, a vaše pleť bude dokonale čistá.

Čisticí pěna, krém nebo gel

Pokud vám vyhovuje odličovat se během sprchování, pak vám přijdou vhod produkty, které se smývají vodou. Čisticí pěny, např. tahle od značky Maremma s obsahem zklidňujících složek, jsou skvělé i pro suchou či citlivou pleť. Vyzkoušet ale můžete i hutnější mycí gel s rakytníkem Yage Velvet Touch. Pleť po jeho použití zůstává krásně projasněná. A do třetice všeho dobrého tady máme rozjasňující čisticí krém Retreatment Botanics. Obsahuje mimo jiné tzv. molekulární „zlato“, které vyniká svými regeneračními účinky.

OCM neboli olejové čištění pleti

Zejména v případě, že používáte voděodolný make-up, řasenku či oční linky, můžete s odličováním trochu bojovat. Produkty na vodní bázi si s odolným líčením většinou neporadí. A právě tady může přijít na řadu olejové čištění pleti (Oil Cleansing Method), které je překvapivě vhodné i na mastnou pleť. Stačí vzít jednu lžíci oleje vhodného pro váš typ pleti, nanést ho na navlhčenou pleť a důkladně promasírovat. Poté už jen obličej opláchněte vodou a pečlivě osušte jemným ručníkem – třeba tímhle z bavlny a mušelínu od Retreatment Botanics.

Odličovací ubrousky? Ano, ale…

Vlhčené ubrousky se mohou zdát jako skvělé řešení. Rychle s nimi odstraníte jak make-up, tak další nečistoty, které se na obličeji usadily. Má to však jedno velké ALE. A sice to, že s odličovacími ubrousky pleť nikdy nevyčistíte dokonale. Takže vám pak stejně nezbude nic jiného, než sáhnout ještě po pěnivém gelu či micelární vodě. Samozřejmě to neznamená, že ubrousky nesmíte používat. Berte je ale pouze jako nouzové řešení – třeba když se vrátíte domů uprostřed noci nebo jste někde na cestách a nemáte přístup k čisté vodě.

Pomocník jménem konjac sponge

A co když se nelíčíte? I v tomto případě čištění pleti určitě nepodceňujte. Odstranit všelijaké nečistoty, odumřelé buňky nebo přebytečný maz vám pomůže např. mýdlo z černého uhlí nebo konjanková houba. Ta má navíc celou řadu benefitů. Díky jemnému peelingovému efektu stimuluje krevní oběh a podporuje detoxikaci. Pleť pak zůstává po umytí dokonale hebká, zářivá a sjednocená. Účinky houbičky můžete podpořit i tím, že ji použijete v kombinaci s čisticí pěnou či gelem.